ADRIANNA

Imię Adrianna wywodzi się od męskiego imienia Adrian, które z kolei pochodzi od łacińskiego słowa "Hadrianus". Interpretacja imienia Adrianna jest różnorodna, ale wśród podstawowych cech można wyróżnić determinację, ambicje oraz silną osobowość. Osoby noszące to imię często są pewne siebie, odważne i zdeterminowane w dążeniu do osiągania swoich celów.
Imieniny Adrianny obchodzone są 17 października. Jest to dzień dedykowany świętej Adriannie, która była matką założyciela zakonu augustianów, św. Gerarda Sagredo. Znaczenie tego imienia wiąże się także z oznaczaniem "mieszkańca miasta Hadria". Może to wskazywać na to, że osoby noszące imię Adrianna są silnie związane z miastem, w którym się urodziły lub dorastały.
Co do zodiaku, najlepszym znakiem dla Adrianny jest Koziorożec. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku, tak jak Adrianna, cechują się silną wolą i determinacją w dążeniu do sukcesu. Koziorożce są również wiernymi i odpowiedzialnymi partnerami, co idealnie pasuje do cech charakteru Adrianny.
Przykładowe osoby noszące imię Adrianna to:
1. Adrianna Biedrzyńska - polska aktorka teatralna i telewizyjna.
2. Adrianna Skon - polska koszykarka.
3. Adrianna Chlebicka - polska aktorka filmowa i teatralna.
4. Adrianna Westmoore - angielska piosenkarka i autorka tekstów.
5. Adrianna Fonseca - amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.
6. Adrianna Franch - amerykańska piłkarka, bramkarka.
7. Adrianna Fruitos - argentyńska aktorka filmowa.
8. Adrianna Kezar - amerykańska zdobywczyni tytułu Miss USA w 1961 roku.
9. Adrianna Foster - meksykańska piosenkarka i autorka tekstów.
10. Adrianna Kupczyńska - polska pisarka.
Zdrobnienia dla imienia Adrianna to Ada, Adka, Adaś, Adria. Często są one używane przez najbliższych przyjaciół i rodziców. Zdrobnienia te dodatkowo podkreślają bliskość i intymność z osobą noszącą to imię.
źródło: Centrum psychologii SEN
autor
Autor: Cassius Gwiezdny

Specjalizacja: Astrologia Galaktyczna, Imiennik: "Gwiezdne Przewodniki Pożądania" Cassius łączy pozycje gwiazd z osobistym losem. Jego horoskopy eksplorują głębokie połączenia między indywidualnymi drogami życiowymi a układami gwiazd.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: