ALEXANDRE

Interpretacja i znaczenie imienia Alexandre:
Imię Alexandre jest międzynarodową wersją imienia Aleksander, które ma swoje korzenie w języku greckim – "Alexandros", co tłumaczy się jako "obrońca ludzi" lub "ochraniacz mężów". Znaczenie to wywodzi się od dwóch członów: „alexein” oznaczającego "bronić", "chronić" i „aner” (gen. „andros”) oznaczające "mężczyznę", "ludzi".
Imię Alexandre kojarzone jest ze sławą i wielkością, głównie dzięki jednej z najsłynniejszych postaci historycznych – Aleksandrowi Wielkiemu, królowi Macedonii, który w młodym wieku stworzył jedno z największych imperiów antycznego świata. Osoby noszące to imię często przypisuje się cechy przywódcze, odwagę oraz zdolność do realizowania ambitnych celów.
Imieniny Alexandre:
Imieniny Alexandre w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego mogą być obchodzone w różnych dniach, w zależności od kraju i tradycji, ale zwykle opierają się na dniach świętych o imieniu Aleksander. W Polsce imieniny Aleksandra często obchodzi się 26 lutego lub 11 września, w zależności od kalendarza liturgicznego.
Najlepszy znak zodiaku:
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który znak zodiaku jest "najlepszy" dla osoby o imieniu Alexandre, ponieważ astrologia nie jest nauką i nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Osoby zainteresowane astrologią mogą wiązać pewne cechy, takie jak przywództwo i charyzma, z Baranem lub Lwem. Jednak przypisanie znaku zodiaku jest kwestią indywidualną i zależy od konkretnej daty urodzenia osoby.
10 znanych osób z imieniem Alexandre (lub Aleksander):
1. Alexandre Dumas (1802–1870) – francuski pisarz, autor sławnych powieści "Trzej muszkieterowie" i "Hrabia Monte Christo".
2. Alexandre Pato – brazylijski piłkarz, który zyskał popularność grając w klubach takich jak AC Milan czy Corinthians.
3. Alexandre Desplat – francuski kompozytor muzyki filmowej, laureat Oscara.
4. Alexander Graham Bell (1847–1922) – wynalazca telefonu i założyciel firmy Bell Telephone Company.
5. Alexander Skarsgård – szwedzki aktor znany z roli w serialu "Czysta krew" i filmu "Tarzan: Legenda".
6. Alexandre Lacazette – francuski piłkarz, napastnik w klubie piłkarskim Arsenal F.C.
7. Aleksander Wielki (356 p.n.e.–323 p.n.e.) – król Macedonii i podbójca kulturowy.
8. Alexander McQueen (1969–2010) – brytyjski projektant mody znany z niekonwencjonalnych pokazów i innowacyjnego podejścia do mody.
9. Alexandre Rockwell – amerykański reżyser filmowy znany z filmów niezależnych.
10. Aleksander Kwaśniewski – były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pełniący urząd w latach 1995–2005.////Imię Alexandre pochodzi od greckiego imienia Aleksandros, co można tłumaczyć jako "obrońca ludzi". Składa się z dwóch członów: "alexein" - chronić, obronić oraz "andros" - mężczyzna, człowiek. Imię to zyskało na popularności przede wszystkim dzięki Aleksandrowi Wielkiemu, królowi Macedonii, który zjednoczył liczne tereny i założył wiele miast nazwanych jego imieniem, także poza granicami współczesnej Grecji.
Alexandre jako wariant pisowni popularny jest w krajach francuskojęzycznych, a także w innych regionach z wpływami francuskimi. Jest to imię nadawane chłopcom, a jego znaczenie opowiada o siłach przywódczych, odwadze i zdolności do stawiania czoła wyzwaniom, by chronić i bronić innych.
Imieniny Alexandra, zależnie od kraju i używanego kalendarza świętych, mogą wypadać w różnych dniach. W polskim kontekście kalendarzowym, imię Alexandre nie jest tradycyjne, ale jeśli jest ono traktowane jako wariant imienia Aleksander, można się kierować datami tego drugiego, które często przypada na 26 lutego lub 20 marca, 26 kwietnia, 3 maja albo 11 września.
Jeśli chodzi o astrologię, nie można jednoznacznie określić, który znak zodiaku jest "najlepszy" dla osób o imieniu Alexandre, ponieważ znak zodiaku jest przypisywany na podstawie daty urodzenia, a nie imienia. Osoby różnych imion mogą być urodzone pod każdym znakiem zodiaku i wykazywać różne cechy przypisywane tym znakom.
10 znanych osób noszących imię Alexandre (lub jego warianty):
1. Alexandre Dumas (ojciec) – słynny francuski pisarz, autor "Trzech muszkieterów" i "Hrabiego Monte Christo".
2. Alexandre Dumas (syn) – także francuski pisarz, autor "Damy kameliowej".
3. Alexandre Pato – brazylijski piłkarz.
4. Alexandre Desplat – francuski kompozytor muzyki filmowej, zdobywca Oscara za najlepszą muzykę filmową.
5. Alexandre Bilodeau – kanadyjski narciarz dowolny, złoty medalista olimpijski.
6. Alexander Skarsgård – szwedzki aktor znany z serialu "True Blood", noszący wariant imienia "Alexander".
7. Alexandre Gustave Eiffel – francuski inżynier i architekt, projektant sławnej wieży Eiffla w Paryżu.
8. Alexandre O'Neill – portugalski poeta i pisarz.
9. Alexandre Rockwell – amerykański reżyser i scenarzysta filmowy.
10. Alexandre Astier – francuski aktor, reżyser, scenarzysta i kompozytor, twórca serialu "Kaamelott".
Należy pamiętać, że wymowa, pisownia oraz popularność imienia może się różnić w różnych krajach i kulturach.
źródło: Centrum psychologii SEN
autor
Autor: Cassius Gwiezdny

Specjalizacja: Astrologia Galaktyczna, Imiennik: "Gwiezdne Przewodniki Pożądania" Cassius łączy pozycje gwiazd z osobistym losem. Jego horoskopy eksplorują głębokie połączenia między indywidualnymi drogami życiowymi a układami gwiazd.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: