ALEX

Interpretacja i znaczenie imienia ALEX:
Imię Alex ma korzenie greckie i jest formą skróconą imienia Alexander, które pochodzi od greckich słów "alexein", co oznacza "ochraniać", "bronić", oraz "aner" (w dialekcie attyckim "andros"), co oznacza "mężczyzna” lub "mężczyzna-wojownik". W związku z tym, imię Alex jest często tłumaczone jako "obrońca ludzi" lub "obrońca mężów”.
Imię to jest popularne w wielu krajach i kulturach. Nosi je zarówno mężczyźni, jak i kobiety (choć dla kobiet częściej spotyka się formę Alexa lub Aleksandra). Imię Alex jest uniwersalne, współcześnie używane w zróżnicowanych społeczeństwach, co świadczy o jego ponadczasowości i wszechstronności.
Alex jest osobą o silnej osobowości, często kojarzoną z przywództwem i zdolnością do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ludzie o tym imieniu bywają postrzegani jako odważni, elastyczni i zdeterminowani.
Imieniny ALEX obchodzi:
Alex, jako że jest skróconą formą Alexandra, zwykle obchodzi imieniny w dniu, który jest przypisany do swojego dłuższego odpowiednika. Dla Aleksandra, w tradycji katolickiej, najczęściej spotykane daty imienin to: 26 lutego, 10 marca, 18 marca i 30 sierpnia. Może to jednak różnić się w zależności od kalendarza liturgicznego danego kraju.
Znak zodiaku:
Najlepszy znak zodiaku dla osoby o imieniu Alex będzie zależał od dokładnej daty urodzenia danej osoby. Znaki zodiaku są przypisane do konkretnych zakresów dat, więc nie da się określić jednoznacznie, który jest najlepszy dla wszystkich noszących to imię. W astrologii, pewne cechy osobowości bywają kojarzone z konkretnymi znakami zodiaku, więc można próbować dopasować cechy charakterystyczne dla imienia Alex do tych cech, ale będzie to tylko ogólna i niepotwierdzona naukowo sugestia.
10 znanych osób z imieniem Alex:
1. Alex Morgan – amerykańska piłkarka, mistrzyni olimpijska.
2. Alex Ferguson – szkocki piłkarz i menedżer piłkarski, długoletni trener Manchester United.
3. Alex Turner – brytyjski muzyk, wokalista zespołu Arctic Monkeys.
4. Alex Rodriguez – amerykański baseballista, trzeciobazowy.
5. Alex O'Loughlin – australijski aktor, znany z roli w serialu "Hawaii Five-0".
6. Alex Honnold – amerykański wspinacz skałkowy, znany z wolnej wspinaczki (bez asekuracji) na El Capitan.
7. Alex Grey – amerykański artysta, malujący prace o tematyce duchowej i mistycznej.
8. Alex Kapranos – brytyjski muzyk, wokalista zespołu Franz Ferdinand.
9. Alex Pettyfer – brytyjski aktor i model, znany m.in. z filmu "Magic Mike".
10. Alex Haley – amerykański pisarz, autor głośnej książki "Korzenie".
źródło: Centrum psychologii SEN
autor
Autor: Ezra Szeptun

Specjalizacja: Astrologia Karmiczna, Imiennik: "Szepty Przeszłości" Ezra koncentruje się na wpływie poprzednich wcieleń na obecne życie. Jego interpretacje horoskopów pomagają w zrozumieniu karmicznych związków i lekcji życiowych.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: