ALESSANDRO

Interpretacja i znaczenie imienia Alessandro:
Imię Alessandro jest włoską formą imienia Aleksander, pochodzącą z języka greckiego "Alexandros", gdzie "alexein" oznacza "bronić, ochraniać" a "aner" (w dopełniaczu "andros") oznacza "mężczyzna". Imię to zatem można interpretować jako "obrońca mężczyzn" lub "ten, który broni ludzi". Historia i mitologia dostarczają wielu przykładów słynnych osobistości o tym imieniu, najbardziej znanym jest zapewne Aleksander Wielki, macedoński król, który stworzył jedno z największych imperiów w historii starożytności.
Alessandro jako imię popularne we Włoszech cechuje się elegancją i klasycznym brzmieniem. Może być kojarzone z siłą, odwagą oraz zdolnością przywódczą. Wielu rodziców wybiera to imię dla swoich synów, pragnąc, aby dorastali na silne i odpowiedzialne osobowości.
Imieniny Alessandro:
Imieniny Alessandro można obchodzić w dniach odpowiadających imieninom Aleksandra, które w kalendarzu liturgicznym przypisane są do kilku dat w ciągu roku. Jednak w tradycji włoskiej imieniny Alessandro najczęściej obchodzi się 26 lutego, na wspomnienie św. Aleksandra z Aleksandrii, albo 22 kwietnia, na wspomnienie św. Aleksandra I, papieża i męczennika.
Znak zodiaku:
Nie ma jednego "najlepszego" znaku zodiaku dla imienia Alessandro, ponieważ astrologiczne dopasowanie opiera się na szeregu indywidualnych cech urodzeniowych i nie może być przypisane tylko na podstawie imienia. Niemniej jednak, ktoś o imieniu Alessandro urodzony pod znakiem Skorpiona lub Lwa mógłby teoretycznie pasować do tradycyjnych charakterystyk imienia, takich jak siła, pasja i przywództwo.
10 znanych osób z imieniem Alessandro:
1. Alessandro Volta (1745–1827) – włoski fizyk, wynalazca baterii elektrycznej, po którym nazwano jednostkę napięcia elektrycznego – wolt.
2. Alessandro Del Piero (ur. 1974) – legendarny włoski piłkarz, wieloletni zawodnik klubu Juventus i reprezentacji Włoch.
3. Alessandro Botticelli (1445-1510) – włoski malarz epoki renesansu, autor słynnego obrazu "Narodziny Wenus".
4. Alessandro Nesta (ur. 1976) – włoski piłkarz, obrońca, mistrz świata z 2006 roku.
5. Alessandro Michele (ur. 1972) – włoski projektant mody, dyrektor kreatywny domu mody Gucci.
6. Alessandro Scarlatti (1660–1725) – włoski kompozytor barokowy, znany przede wszystkim z oper i muzyki kameralnej.
7. Alessandro D'Avenia (ur. 1977) – włoski pisarz i nauczyciel, autor popularnych powieści takich jak "Co ci powiem, kiedy się spotkamy" czy "Białe jak mleko, czerwone jak krew".
8. Alessandro Matri (ur. 1984) – włoski piłkarz, napastnik, który grał m.in. w Juventusie i A.C. Milan.
9. Alessandro Baricco (ur. 1958) – włoski pisarz i dziennikarz, autor licznych powieści, w tym "Jedwab" i "Mr Gwyn".
10. Alessandro Manzoni (1785–1873) – włoski pisarz i poeta, uważany za jednego z największych literatów włoskich, autor słynnej powieści "Narzeczeni" ("I promessi sposi").
źródło: Centrum psychologii SEN
autor
Autor: Hubert Zielarz

Specjalizacja: Astrologia Medyczna. Imiennik: "Kosmiczne Leki na Duszę" Dalia łączy starożytne praktyki zielarskie z astrologią, oferując porady dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia zgodnie z układem gwiazd i planet.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)

Dodaj opinię

Ocena: